Big college life

15. října 2014 v 20:54 | The Red Carpet |  Writing
aneb další kecací článek, jinak bych ho nazvala jako "Co se změní ve vašem životě, když začnete chodit na vysokou školu?"1. Strava
Maminka vám prostě neuvaří, s tím se smiřte, naopak často musíte vařit, když příjdete večer ze školy, a to nejen sobě, ale třeba příteli nebo jiným rozkošným zvířátkům.

2. Spánek
Ten se změní hlavně v tom, že žádný nemáte. Buďto nespíte proto, že doba určená ke spánku je váš jediný volný čas a vy si ho chcete užít ve stavu bdělosti, nebo vás honí výčitky, že jste odložili na zítra něco, co jste teoreticky mohli udělat už dnes, nebo píšete seminární práci na poslední chvíli.

3. Učitelé
Nikdo vám neodpustí, že jste neudělali domácí úkol, pokud jim pomalu nezamáváte před nosem potvrzením, že jste smrtelně nemocní a pokud možno i infekční.

4. Domácí studium
Že příjdu domů, hodím tašku do kouta a pohodička? Nikdy. 90% práce se dělá doma, protože český vzdělávací systém vysokých škol je naprd.

5. Párty
Mysleli jste si, že vejška je jedna velká párty? Omyl, nejsou na to peníze ani čas, budete rádi, když půjdete s někým posedět na jedno a pobrečet si, že jste prošvihli deadline.

6. Knížky
Oproti střední, na vejšce se knihovně nevyhnete a počítejte s tím, že budete nejspíš hoooodně číst a hoooodně psát. Jakože fakt hodně, i v cizích jazycích.

7. Zkouškové
Psychicky se připravte, že se budete několik týdnů válet mezi hroudou papírů, které budete ze začátku rozeznávat jen podle skvrn od kafe (a dost možná i ke konci).

8. Vše na poslední chvíli
Pokud chcete všechno stíhat s předstihem a o víkendu si udělat volno, máte smůlu. Do víkendu vám napaří tolik další práce, že budete rádi, když všechno stihnete
do deadlinu.

9. Koníčky
Pokud je vaším koníčkem vaření, uklízení a studování knih, máte se na co těšit. Pokud děláte rádi cokoliv jiného, budete to nejspíš muset dělat v noci.

10. Nálada
Ta se mění tak často jako počasí, nejspíš vám bude často připadat, že trpíte maniodepresivní psychózou, uklidňující je, že nebudete zdaleka jediní.

11. Vztahy se staršími kolegy
Na gymplu jste k nim možná vzhlíželi, tady si bez nich ani neštrejchnete. Vysoká škola totiž není o tom se naučit látku, ale hlavně se naučit, jak přistupovat k vyučujícím, aby vám dali zkoušku, a to vám řeknou jen zkušení mazáci.

12. Tituly
Když hodláte něco řešit s vyučujícím, musíte si nejdřív zjistit jeho titul. Oslovit špatně někoho, pro nějž je titul jediným životním úspěchem, se rovná kariérní, společenské a okamžité sebevraždě.


Pozitivních převratů by se samozřejmě taky několik našlo, o těch ale třeba někdy příště, pozitivní sranda se mi totiž píše mnohem hůř a dneska už mi mozek vyhlašuje stávku. Napište, jestli taky občas chytnete ze školy nervíky a já vám přeji dobrou noc! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Orida Orida | Web | 16. října 2014 v 20:31 | Reagovat

1. Úplne súhlasím. Nie je maminka čo navarí a postaví tanier pod nos, nie je školská jedáleň, ktorá je hneď vedľa triedy a nie v meste v úplne inej budove....
Niekedy mi tá stredná škola chýba =( Hlavne to domáce jedlo. Na druhej strane, človek si zrazu uvedomí, aká veľká vzácnosť je domáca strava... a možno sa naučí aj variť :D

2. To záleží akú školu človek študuje. Ak sa učí celý deň je to iné, než ak celé dni paří :D Každopádne, spánok je pre amatérov!

3. Ale jo, odpustia... Len okolo toho majú hromadu blbých rečí. A zlých pohľadov. A prejde to tak raz u každého učiteľa.

4. No jo, to mi pripomína výrok našej pani profesorky "Ale vy nemôžete čakať, že vás to všetko naučíme na hodine. Ak vás to zaujíma, musíte si zvyšok naštudovať sami!"

5. Ale jo, na párty sa čas nájde vždy. Študenti sa radi družia, aj keď to znamená nespať alebo ísť druhý deň do školy s opicou.

6. A hlavne nie sú žiadne učebnice, kde je to všetko napísané v jednom celku. Treba sa pripraviť a hromadu tlstých kníh, v ktorých je všetko niekde... len to nájsť.

7. Skúškové je pokojné obdobie, keby sa nechodí do školy, nespí, pijú sa litre káva a energeťákov, často počuť nárek prvákov a hysterický smiech tých, čo píšu bakalárky.

8. Všetko sa dá stihnúť do dealinu. Zásadne sa všetko odovzdáva 2 minúty pred deadlinom....

9. Alebo sa vyhýbať škole a nepovinným predmetom. Počkať, však sme šli študovať naše koníčky, nie? :D

10. Súhlasím!

11. Najlepšie je vytiahnuť ich na pivo, alebo sa dostať do nejakej družnej skupiny, aby vám prezradili čo kde a ako!

12. Preto som vďačná, že naši vyučujúci sa spokoja s oslovením pán/pani <meno>. Doteraz neviem kto je magister, kto docent a kto len doktorant.

:D Aaaach, tá vysoká škola :D

2 theredcarpet theredcarpet | Web | 16. října 2014 v 22:05 | Reagovat

[1]: Kéžbychom všichni mohli studovat své koníčky :D Moje škola je poměrně náročná a ještě ke všemu mě nebaví, ale co se dá dělat :D Ale neříkám, že si i tak neužívám výhod, které to přináší :) Děkuji za komentář! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama